انواع تبلیغات ATL و BTL و TTL

ATL-BTL-TTL-انواع-تبلیغات
Print

در حوزه بازاریابی و تبلیغات سه استراتژی و شیوه تبلیغاتی وجود دارد که شرکت ها  از این روش های تبلیغاتی استفاده می کنند.

تبلیغات ATL، BTL ،TTL به معنای تبلیغات روی خط (ATL)، پایین خط (BTL)، و درون خط (TTL) است که هر کدام دارای ابزار ها و رسانه های تبلیغاتی جداگانه است.

منظور از خط یا line در بازاریابی معیاری است که کمپین‌های مستقیم و هدفمند را از تبلیغات گسترده و عمومی که هدفشان فقط افزایش آگاهی از برند است متمایز می‌سازد.

علاوه بر این خط در تبلیغات، تبلیغاتی را که نتایج سریع و مستقیم دارند را از تبلیغاتی که نتایج آنها در طولانی مدت است جدا می سازد. به‌عبارت‌دیگر تبلیغاتی که بطور گسترده و جهت برندآگاهی انجام می‌شوند ممکن است تأثیر خود را در طول چند سال با افزایش برندآگاهی و جلب اعتماد مشتریان بگذارد اما یک کمپین که جشنواره‌ی فروش زمستانه را تبلیغ می‌کند به‌سرعت بازگشت سرمایه‌ی آن قابل محک ‌زنی است.

تعریف حوزه های ATL BTL TTL

ATL، BTL ،TTL

تبلیغات ATL

Above the line Advertising به معنای تبلیغات روی خط یا تبلیغات ATL تبلیغاتی هستند که به صورت گسترده و عمدتا بدون تشخیص مخاطبین هدف و فراگیر انجام می شوند. به عنوان مثال شما وقتی یک بیلبورد تبلیغاتی توسط یک برند اکران می شود میلیون ها نفر تبلیغات روی بیلبورد را می بینند اما قطعا همه ی آن افراد مخاطب آن تبلیغات نیستند. پس در نتیجه این نوع تبلیغات، برای برند هایی پیشنهاد می شوند که قصد دارند به صورت گسترده پیامی را منتقل کنند و مخاطبین هدف از بین عموم بینندگان تبلیغ پیام را دریافت کنند.

ابزار های تبلیغات ATL

بیلبورد ها و تبلیغات محیطی

تلویزیون

رادیو

رسانه های مکتوب مثل روزنامه ها و مجلات

تبلیغات محیطی:

امروزه همه با این نوع تبلیغات آشنایی زیادی داریم و در طول روز حداقل یکبار از مقابل این ابزار های تبلیغاتی گذر می کنیم. تبلیغات محیطی از گذشته تا کنون جزو بهترین و محبوب ترین روش های تبلیغاتی بوده و دلیلی که جزو تبلیغات atl قرار می گیرد این است که طیف گسترده ای را هدف گرفته و پیام تبلیغات را منتشر می کند.

تلویزیون:

تبلیغات در تلویزیون همیشه مورد توجه و انتخاب برند های بزرگ و قدرتمند بوده است و اعتبار زیادی به برند شما میبخشد. چون این روش تبلیغاتی نیز پیام را به طور گسترده منتشر می کند و مخاطب خاصی را هدف نمی گیرد بنابراین جزو تبلیغات atl قرار می گیرد.

رادیو:

رادیو نیز مانند تلویزیون یک ابزار رسانه جمعی است که طیف گسترده ای از افراد را در بر می گیرد. البته مخاطبان رادیو مانند تلویزیون نیستند و افراد کمتری طرفدار رادیو هستند اما در هر صورت رادیو نیز مانند تلویزیون عده ی زیادی از افراد جامعه را هدف قرار می دهد.

رسانه های مکتوب:

روزنامه و مجلات در گذشته جزو بهترین رسانه ها برای تبلیغات و آگهی های تبلیغاتی بوده است اما امروزه با وجود بسیار از پلتفرم های دیگر کمتر از این ابزار ها استفاده می شود اما این ابزار ها نیز مانند ابزار های ذکر شده یکی از روش های تبلیغات atl هستند.

مزایا و معایب تبلیغات ATL

مزایا:

بازدید این ابزار های این استراتژی در تبلیغات ATL BTL TTL بیشتر از دیگر رسانه ها است. علاوه بر این شما با تبلیغات ATL باعث افزایش آگاهی از برندتان می شوید.

جلب توجه مخاطب نیز یکی دیگر از مزیت های این استراتژی تبلیغاتی است. تبلیغات محیطی یا تبلیغات تلویزیونی تاثیر و ماندگاری بیشتری بر روی مخاطب دارند.

قدرت برند سازی این استراتژی، نسبت به دیگر استراتژی های تبلیغات ATL BTL TTL بسیار بالا تر است و باعث حضور برند شما میان برند های بزرگ و موفق می شود.

معایب:

هزینه تبلیغات در رسانه هایی مثل بیلبورد های تبلیغاتی یا تلویزیون بسیار بالا است.

تا کنون روش مناسبی برای اندازه گیری نرخ بازگشت سرمایه در این نوع تبلیغات وجود ندارد.

میزان بازدید ها در این تبلیغات با رسانه های تبلیغاتی مورد نظر امکان پذیر نیست.

تبلیغات BTL

Below The Line Advertising به معنای تبلیغات زیر خط یا تبلیغات BTL تبلیغاتی هستند که بر خلاف تبلیغات ATL ،  دارای استراتژی مشخص و متمرکز بر روی مخاطبان هدف هستند. در این تبلیغات، استراتژی بیشتر تمرکز بر روی آنالیز و تحلیل و افزایش نرخ تبدیل مخاطب به مشتری است. در تبلیغات BTL از ابزار هایی به غیر از تابلو های تبلیغاتی، تلویزیون و رسانه های مکتوب استفاده می شود.

ابزار های تبلیغات BTL

ایمیل مارکتینگ

بازاریابی میدانی

تبلیغات دیجیتال

شبکه های اجتماعی

تبلیغات پیامکی

تبلیغات تلفنی

کیوسک های تبلیغاتی

 

مزایا تبلیغات BTL

 • هدفمند تر از دیگر روش های تبلیغات ATL BTL TTL می باشد.
 • قابلیت بررسی و آنالیز بازدید کننده ها را دارد.
 • با توجه به اینکه قابلیت آنالیز بازدید کنندگان را داریم نرخ تبدیل مخاطب به مشتری بالا می رود.
 • بر قراری ارتباط با مشتری امکان پذیر می شود.

معایب تبلیغات BTL

تخصص بیشتری نسبت به دیگر روش های تبلیغات ATL BTL TTL نیاز دارد.

در تمامی مراحل تبلیغات از ابتدا تا پایان کمپین نیاز به بررسی دارد.

درک مخاطب می تواند سخت باشد.

 

تبلیغات TTL

Through The Line Advertising به معنای تبلیغات درون خط یا تبلیغات TTL ترکیبی از تبلیغات ATL و BTL است. معمولا برند های بزرگ از ان نوع تبلیغات استفاده می کنند چون هزینه این تبلیغات زیاد است. این نوع تبلیغات به دلیل رقابت زیادی که در حوزه بازاریابی و تبلیغات است به وجود آمد و در کشور خودمان برند هایی چون کاله، میهن، آلیس، رفاه و برند هایی در سطح اول توانستند هزینه این نوع تبلیغات را بپردازند. البته اگر بخواهیم از تمامی رسانه ها استفاده نکنیم هزینه زیادی نخواهد داشت. با مشاوره با بازاریاب و مشاورین تبلیغاتی می توانید راهنمایی بسیار مفیدی در مورد انتخاب رسانه و استراتژی تبلیغاتی دریافت کنید.

روش های تبلیغات TTL

کمپین 360 درجه:

در این نوع کمپین تبلیغاتی می بایست با پیام تبلیغاتی مشخص از تمامی ابزار های تبلیغاتی استفاده کرد. این کمپین کمک قابل توجهی به برندینگ و فروش شما می کند اما اگر بخواهیم از تمامی رسانه ها استفاده کنیم هزینه بالایی دارد. پس اگر می خواهیم از این روش استفاده کنیم باید فقط از ابزار ها و رسانه های تبلیغاتی مورد نیازمان برای تبلیغات استفاده کنیم.

دیجیتال مارکتینگ:

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی دنیای بسیار گسترده ای دارد و در چند جمله قابل بیان نیست. دیجیتال مارکتینگ یکی از روش های تبلیغات TTL است و نسبت به دیگر روش های تبلیغات ATL BTL TTL هزینه بالایی ندارد. شبکه های اجتماعی، سئو و موتور های جستجو، سیستم همکاری فروش و ایمیل مارکتینگ جز مجموعه اعمالی هستند که در دیجیتال مارکتینگ انجام می شوند.

سوالاتی برای یادگیری بیشتر

دیدگاه خود را در مورد سوالات زیر در بخش نظرات و دیدگاه بیان کنید:

 • تبلیغات بالا خطی و پایین خطی چه تفاوتی باهم دارد ؟
 • شیوه تبلیغات TTL  یعنی چه و چه شرکت هایی می توانند از این روش استفاده کنند؟
 • کمپین تبلیغاتی  360 درجه جزء کدام شیوه تبلیغاتی محسوب می شود و به چه معناست؟

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

10 پاسخ

 1. پیش از آن که به توضیح درباره معنا و تفاوت استراتژی تبلیغات ATL ، BTL و TTL بپردازیم، لازم است مفهوم خط یا Line را توضیح دهیم. خطی که در این مفاهیم در نظر گرفته می شود، به معنای مرزی که فعالیت های بازاریابی و تبلیغاتی را به دو بخش تقسیم می کند: بخش بالای خط برای نفوذ در میان جمعیت انبوه مخاطبان (mass penetration) و بخش پایین خط برای نفوذ در میان افراد و جمعیت ها و گروه های خاص.

  کارشناسان و فعالان این عرصه با این خط و مرز محدوده فعالیت های تبلیغاتی و بازاریابی را از یکدیگر تعیین می کنند. چرا که هر یک از بخش های ATL ، BTL و TTL نیازمند ابزارها و تکنیک های مخصوص به خود است. این بخش ها در تعیین استراتژی تبلیغاتی نقش مهمی ایفا می کنند. از دیگر عوامل موثر بر تعیین استراتژی تبلیغاتی می توان به اهداف و انگیزه های تبلیغات، مخاطبان هدف و بودجه اشاره کرد.

  حال با مشخص شدن مفهوم اولیه خط، به توضیح درباره معنا و تفاوت استراتژی تبلیغات ATL، BTL و TTL می پردازیم.

 2. تبلیغات درون خط یا تبلیغات TTL ترکیبی از تبلیغات ATL و BTL است. معمولا برند های بزرگ از ان نوع تبلیغات استفاده می کنند چون هزینه این تبلیغات زیاد است. این نوع تبلیغات به دلیل رقابت زیادی که در حوزه بازاریابی و تبلیغات است به وجود آمد و در کشور خودمان برند هایی چون کاله، میهن، آلیس، رفاه و برند هایی در سطح اول توانستند هزینه این نوع تبلیغات را بپردازند. البته اگر بخواهیم از تمامی رسانه ها استفاده نکنیم هزینه زیادی نخواهد داشت. با مشاوره با بازاریاب و مشاورین تبلیغاتی می توانید راهنمایی بسیار مفیدی در مورد انتخاب رسانه و استراتژی تبلیغاتی دریافت کنید.

  • روش تبلیغاتی TTL است . این نوع کمپین تبلیغاتی می بایست با پیام تبلیغاتی مشخص از تمامی ابزار های تبلیغاتی استفاده کرد. این کمپین کمک قابل توجهی به برندینگ و فروش شما می کند اما اگر بخواهیم از تمامی رسانه ها استفاده کنیم هزینه بالایی دارد. پس اگر می خواهیم از این روش استفاده کنیم باید فقط از ابزار ها و رسانه های تبلیغاتی مورد نیازمان برای تبلیغات استفاده کنیم

 3. تبلیغات بالای خطی بسیار گسترده است وهزینه بالای دارد(تبلیغات تلویزیونی،بنر ها)
  تبلیغات پایین خطی گستردگی متوسط وهزینه متوسط (تراکت)
  بازار هدف در تبلیغات بالای خطی بسیار بزرگ است خدمات و محصولات در آن گسترده است
  اما در پایین خطی بازار هدف بسیار کوچک است
  ttl متوسط وروی خطی است از این روش شبکه های بازاریابی آنلاین ،رخ داده های بازاریابی، نمایشگاه
  این روش بروی برندسازی افزایش آگاهی نسبت به برندوکسب وکار کار می کندوهم باید حواسشان به افزایش نرخ تبدیل باشد.ازاین رو ناچارندسراغ استراتژی های تبلیغاتی ttl بروندکمپین360 رو میتوان بهترین نوع تبلیغات بازاریابی ttlدانست
  کمپین 360 درجه بسیار خلاقانه است یک کمپین یکپارچه است مهمترین هدف ارتباط با مشتری است و باعث ایجاد هم افزایی درانتقال پیام میشود مهم نیست مشتری شما کجاست در فروشگا یا درفضای اجتماعی یا در خیابان مشتری در این کمپین ارتباط با برند را تجربه میکند این کمپین زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که قرار است ورژن جدید یا محصول جدید یا محصولی بهتراز محصول قدیمی روانه بازار کند کمپین 360 درجه باپیام خاصص آن را به جامعهمخاطبین طراحی و اجرا میکند

 4. میزان هزینه کرد و بازار‌هدف بزرگترین اختلاف میان این دو استراتژی تبلیغاتی میباشد.
  در تبلیغات TTL کمپانیهای دارای کالای ممتاز و مجموعه های بزرگ به رقابت میپردازند زیرا با تلفیق ATL و BTL هزینه بسیار زیادی ایجاد میگردد و تمامی سطح جامعه با سطح نگرشهای گوناگون هدف قرار میگیرند.
  کمپین ۳۶۰ : باید از ابزارهای مورد نیاز و دقیق در این کمپین استفاده کنیم تا هزینه های اضافی تحمیل نگردد

 5. اگر بخواهیم خیلی ساده روش تبلیغات atl را تعریف کنیم باید بگوییم ATL یعنی بازاریابی و تبلیغاتی که از طریق رسانه‌های سراسری و کثیرالانتشار به مخاطبان و مشتریان هدف می‌رسد.

  بازاریابی به روش atl که به نام بازاریابی بالای خط، تبلیغاتی بالای خط یا ترویج بالای خط شناخته می‌شود، به شرکت‌های مختلف کمک می‌کند تا از استراتژی‌های بازاریابی گسترده و انبوه استفاده کنند. در ATL تمام بازار هدف قرار می‌گیرند تا اهداف مورد نظر کسب و کار محقق شود.

 6. نمونه‌هایی از تبلیغات ATL
  تلویزیون
  رادیو
  رسانه‌های مکتوب (روزنامه‌ها و مجلات)
  نمونه‌هایی از تبلیغات BTL
  ایمیل مارکتینگ مستقیم
  تبلیغات ملک به ملک
  بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

  نمونه‌هایی از تبلیغات TTL
  بازاریابی 360

  همان‌طور که اشاره کردیم کمپین‌های بازاریابی و تبلیغات 360 یکی از بهترین نمونه‌های ترکیب استراتژی‌های ATL و BTL است. زمانی که از کانال‌های TTL استفاده می‌کنید، تجربه کاربران شما به دلیل حضور برندتان در کانال‌های مختلفی چون تلویزیون، رادیو، مجلات، تبلیغات کلیکی، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و… بهتر خواهد شد.

  دیجیتال مارکتینگ

  دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی دنیای بسیار وسیعی دارد و یکی دیگر از نمونه‌های برجسته کمپین‌های TTL است. در این روش از ابزارهای دیجیتال، اینترنت و دستگاه‌های الکترونیکی با اهداف بازاریابی و فروش استفاده می‌شود. این کانال TTL شامل شبکه‌های اجتماعی، موتورهای جستجو، اکانت‌های ایمیل، سیستم همکاری در فروش، سئو و… می‌شود.
  کمپین بازاریابی 360 درجه، یک کمپین تبلیغاتی کامل و خلاقانه است. به بیان ساده کمپین 360 درجه یک کمپین بازاریابی یکپارچه است که تمام ابزارهای تبلیغاتی را با یک هدف و یک پیام تبلیغ به کار می‌گیرد تا پیام را به بهترین صورت به مخاطب منتقل کند. مهم‌ترین هدف در کمپین 360 درجه برقراری ارتباط با مشتری است.

  تجربه کمپین 360 درجه برای مخاطب، باعث ایجاد هم‌افزایی در انتقال پیام می‌شود. مهم نیست مشتری شما کجاست، در فروشگاه، در فضای شبکه‌های اجتماعی، در حال جست‌وجو در اینترنت و یا در خیابان. مشتری ارتباط با برند را تجربه می‌کند. بنابراین باید تمرکز و توجه بیشتری به پیام‌هایتان در تبلیغات داشته باشید و مخاطب را به‌درستی در سفر مشتری راهنمایی کنید.

  این کمپین زمانی مورداستفاده قرار می‌گیرد که محصولی جدید به بازار عرضه می‌شود و یا ورژن جدید و بهتری از محصولی قدیمی به بازار عرضه می‌شود. متناسب با بازار هدفی که برای این محصول جدید در استراتژی بازاریابی در نظر گرفته‌شده است، کمپین 360 درجه با پیام خاص آن محصول و جامعه مخاطبین طراحی و اجرا می‌شود.
  تبلیغات 360 درجه باید از لحاظ بصری و گرافیکی با طراحی بسته‌بندی محصول، هماهنگ باشد. همه تبلیغات باید دارای ترکیب رنگ مشخص و پیامی یکسان و یا مرتبط باشند.
  محصولاتی که با کمپین 360 درجه معرفی می‌شوند، الزاماً نباید قیمت‌های یکسان داشته باشند. ممکن است سه محصول با ویژگی‌هایی متفاوت برای افراد متفاوتی ارائه‌شده باشد و برای هرکدام می‌توان قیمت‌گذاری منحصربه‌فردی انجام داد.

 7. • تبلیغات روی خط یا تبلیغات ATL تبلیغاتی هستند که به صورت گسترده و عمدتا بدون تشخیص مخاطبین هدف و فراگیر انجام می شوند. از بیلبورد برای تبلیغات استفاده میشه و میلیونها نفرمیبین ولی همه آنها مخاطب آنها نیستن و برای برندهایی که میخوان تبلیغات بصورت گسترده بین مخاطبان نشان داده بشه.ولی تبلیغات زیر خط یا تبلیغات BTL تبلیغاتی هستند که بر خلاف تبلیغات ATL ،  دارای استراتژی مشخص و متمرکز بر روی مخاطبان هدف هستند. در این تبلیغات، استراتژی بیشتر تمرکز بر روی آنالیز و تحلیل و افزایش نرخ تبدیل مخاطب به مشتری است. در تبلیغات BTL از ابزار هایی به غیر از تابلو های تبلیغاتی، تلویزیون و رسانه های مکتوب استفاده می شود.

  • تبلیغات درون خط یا تبلیغات TTL ترکیبی از تبلیغات ATL و BTL است. معمولا برند های بزرگ از ان نوع تبلیغات استفاده می کنند چون هزینه این تبلیغات زیاد است. این نوع تبلیغات به دلیل رقابت زیادی که در حوزه بازاریابی و تبلیغات است به وجود آمد و در کشور خودمان برند هایی چون کاله، میهن، آلیس، رفاه و برند هایی در سطح اول توانستند هزینه این نوع تبلیغات را بپردازند. البته اگر بخواهیم از تمامی رسانه ها استفاده نکنیم هزینه زیادی نخواهد داشت. با مشاوره با بازاریاب و مشاورین تبلیغاتی می توانید راهنمایی بسیار مفیدی در مورد انتخاب رسانه و استراتژی تبلیغاتی دریافت کنید.

  • روش تبلیغاتی TTL است . این نوع کمپین تبلیغاتی می بایست با پیام تبلیغاتی مشخص از تمامی ابزار های تبلیغاتی استفاده کرد. این کمپین کمک قابل توجهی به برندینگ و فروش شما می کند اما اگر بخواهیم از تمامی رسانه ها استفاده کنیم هزینه بالایی دارد. پس اگر می خواهیم از این روش استفاده کنیم باید فقط از ابزار ها و رسانه های تبلیغاتی مورد نیازمان برای تبلیغات استفاده کنیم.

  1. از تبلیغات ATL
   تلویزیون
   رادیو
   رسانه‌های مکتوب (روزنامه‌ها و مجلات)
   نمونه‌هایی از تبلیغات BTL
   ایمیل مارکتینگ مستقیم
   تبلیغات ملک به ملک
   بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
   تبلیغات 360 درجه باید از لحاظ بصری و گرافیکی با طراحی بسته‌بندی محصول، هماهنگ باشد. همه تبلیغات باید دارای ترکیب رنگ مشخص و پیامی یکسان و یا مرتبط باشند.
   محصولاتی که با کمپین 360 درجه معرفی می‌شوند، الزاماً نباید قیمت‌های یکسان داشته باشند. ممکن است سه محصول با ویژگی‌هایی متفاوت برای افراد متفاوتی ارائه‌شده باشد و برای هرکدام می‌توان قیمت‌گذاری منحصربه‌فردی انجام داد.

   دیجیتال مارکتینگ:

   دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی دنیای بسیار گسترده ای دارد و در چند جمله قابل بیان نیست. دیجیتال مارکتینگ یکی از روش های تبلیغات TTL است و نسبت به دیگر روش های تبلیغات ATL BTL TTL هزینه بالایی ندارد. شبکه های اجتماعی، سئو و موتور های جستجو، سیستم همکاری فروش و ایمیل مارکتینگ جز مجموعه اعمالی هستند که در دیجیتال مارکتینگ انجام می شوند.

 8. Above the line Advertising به معنای تبلیغات روی خط یا تبلیغات ATL تبلیغاتی هستند که به صورت گسترده و عمدتا بدون تشخیص مخاطبین هدف و فراگیر انجام می شوند. به عنوان مثال شما وقتی یک بیلبورد تبلیغاتی توسط یک برند اکران می شود میلیون ها نفر تبلیغات روی بیلبورد را می بینند اما قطعا همه ی آن افراد مخاطب آن تبلیغات نیستند. پس در نتیجه این نوع تبلیغات، برای برند هایی پیشنهاد می شوند که قصد دارند به صورت گسترده پیامی را منتقل کنند و مخاطبین هدف از بین عموم بینندگان تبلیغ پیام را دریافت کنند.
  Below The Line Advertising به معنای تبلیغات زیر خط یا تبلیغات BTL تبلیغاتی هستند که بر خلاف تبلیغات ATL ، دارای استراتژی مشخص و متمرکز بر روی مخاطبان هدف هستند. در این تبلیغات، استراتژی بیشتر تمرکز بر روی آنالیز و تحلیل و افزایش نرخ تبدیل مخاطب به مشتری است. در تبلیغات BTL از ابزار هایی به غیر از تابلو های تبلیغاتی، تلویزیون و رسانه های مکتوب استفاده می شود.

  Through The Line Advertising به معنای تبلیغات درون خط یا تبلیغات TTL ترکیبی از تبلیغات ATL و BTL است. معمولا برند های بزرگ از ان نوع تبلیغات استفاده می کنند چون هزینه این تبلیغات زیاد است. این نوع تبلیغات به دلیل رقابت زیادی که در حوزه بازاریابی و تبلیغات است به وجود آمد و در کشور خودمان برند هایی چون کاله، میهن، آلیس، رفاه و برند هایی در سطح اول توانستند هزینه این نوع تبلیغات را بپردازند. البته اگر بخواهیم از تمامی رسانه ها استفاده نکنیم هزینه زیادی نخواهد داشت. با مشاوره با بازاریاب و مشاورین تبلیغاتی می توانید راهنمایی بسیار مفیدی در مورد انتخاب رسانه و استراتژی تبلیغاتی دریافت کنید.
  روش های تبلیغات TTL
  کمپین 360 درجه:
  در این نوع کمپین تبلیغاتی می بایست با پیام تبلیغاتی مشخص از تمامی ابزار های تبلیغاتی استفاده کرد. این کمپین کمک قابل توجهی به برندینگ و فروش شما می کند اما اگر بخواهیم از تمامی رسانه ها استفاده کنیم هزینه بالایی دارد. پس اگر می خواهیم از این روش استفاده کنیم باید فقط از ابزار ها و رسانه های تبلیغاتی مورد نیازمان برای تبلیغات استفاده کنیم

 9. Through The Line Advertising به معنای تبلیغات درون خط یا تبلیغات TTL ترکیبی از تبلیغات ATL و BTL است. معمولا برند های بزرگ از ان نوع تبلیغات استفاده می کنند چون هزینه این تبلیغات زیاد است. این نوع تبلیغات به دلیل رقابت زیادی که در حوزه بازاریابی و تبلیغات است به وجود آمد و در کشور خودمان برند هایی چون کاله، میهن، آلیس، رفاه و برند هایی در سطح اول توانستند هزینه این نوع تبلیغات را بپردازند. البته اگر بخواهیم از تمامی رسانه ها استفاده نکنیم هزینه زیادی نخواهد داشت. با مشاوره با بازاریاب و مشاورین تبلیغاتی می توانید راهنمایی بسیار مفیدی در مورد انتخاب رسانه و استراتژی تبلیغاتی دریافت کنید.

  روش های تبلیغات TTL

  کمپین 360 درجه:

  در این نوع کمپین تبلیغاتی می بایست با پیام تبلیغاتی مشخص از تمامی ابزار های تبلیغاتی استفاده کرد. این کمپین کمک قابل توجهی به برندینگ و فروش شما می کند اما اگر بخواهیم از تمامی رسانه ها استفاده کنیم هزینه بالایی دارد. پس اگر می خواهیم از این روش استفاده کنیم باید فقط از ابزار ها و رسانه های تبلیغاتی مورد نیازمان برای تبلیغات استفاده کنیم.

  دیجیتال مارکتینگ:

  دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی دنیای بسیار گسترده ای دارد و در چند جمله قابل بیان نیست. دیجیتال مارکتینگ یکی از روش های تبلیغات TTL است و نسبت به دیگر روش های تبلیغات ATL BTL TTL هزینه بالایی ندارد. شبکه های اجتماعی، سئو و موتور های جستجو، سیستم همکاری فروش و ایمیل مارکتینگ جز مجموعه اعمالی هستند که در دیجیتال مارکتینگ انجام می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.