بهینه سازی موتور جستجو SEO

بهینه سازی موتورهای جستجو SEO
Print

یکی از بهترین راه ها برای شناخته شدن یک سایت و نمایش آن برای کاربران استفاده روش بهینه سازی موتور جستجو SEO می باشد .

یک تولید کننده لوازم خانگی را  در نظر بگیرید که در یک منطقه دورافتاده مشغول تولید یخچال، ال سی دی و لوازم دیگر است. اگر از ابزارهای بازاریابی و تبلیغات استفاده نکند، هیچ مشتری و خریداری به سراغ او نمی رود. شما هم اگر برای سایت خود بازاریابی و تبلیغات نکنید، کسی برای بازدید به سراغ آن نمی آید.

اگر ما تمام نکات و موارد لازم فنی و تبلیغاتی را رعایت کنیم می توانیم سایت خود را در معرض  دید ملیونها مخاطب آنلاین قرار دهیم .

اگر بخواهیم SEO را به زبان ساده تعریف کنیم بعبارتی می شود دیده شدن و شنیده شدن توسط کاربران اینترنتی.

مفهوم SEO

کلمه SEO مخفف Search Engine Optimization است و هنری است که اگر به آن درست عمل شود مانند مهارتی است که به سایت جایگاه می دهد .

خلاقیت های به کار گرفته  رفته در سئو بسیار موضوع مهمی است زیرا بینندگان سایت را افزایش می دهد. همچنین از موارد مهم دیگر برای سئو می توان به داشتن گرافیک و انتخاب کلمات کلیدی اشاره کرد .

با استفاده از SEO می توان باعث جذب مخاطب از طریق موتورهای جستجو برای سایت شد و آنها را به مشتری تبدیل کرد. اگر ما در این زمینه موفق باشیم، می توانیم مخاطبی که برای اولین بار از سایت بازدید می کنند را به مخاطب همیشگی تبدیل کنیم و در رابطه با موضوع کار خود گروهی از مخاطبان وفادار ایجاد کنیم و در کسب وکار موفق شویم .

درواقع با استفاده از SEO بهینه سازی فنی سایت انجام می شود تا بتوانیم رتبه های بالاتری در نتایج جستجو موتورهای جستجویی مانند گوگل و یاهو داشته باشیم.

بهینه سازی موتور جستجو SEO باعث ساده شدن و قابل دسترس شدن محتوای یک سایت شده و به دفعات با سرچ کردن می تواند در اختیار موتورهای جستجو قرار گیرد . صفحات در دسترس را کاهش می دهد و به صورت خلاصه تر و با حجم کمتر می توان به سایت دسترسی پیدا کرد . رعایت این استانداردها در یک سایت می تواند رتبه سایت را بالاتر ببرد . در واقع باعث می شود وقتی مخاطب عبارتی را در اینترنت جستجو می کند، موتور جستجو، سایت شما را در صفحات بالاتری به او نشان دهد.

بهینه سازی موتور جستجو SEO به معنی بازاریابی با موتورهای جستجو است و وظیفه آن افزایش بینندگان سایت و بالا بردن فروش آن ها به کمک موتورهای جستجو می باشد.

کارهایی برای بهینه سازی موتور جستجو SEO

برخی اقداماتی که به وسیله آن SEO انجام می شود شامل :

  • انتخاب کلمات کلیدی
  • اصلاح ساختار سایت
  • معرفی سایت به موتورهای جستجو
  • بهینه سازی اخبار
  • بالابردن رتبه ها
  • افزایش محبوبیت و پیوندهای سایت با سایت های دیگر و مدیریت این فرایند

در SEO بدنبال کاربران هدف هستیم.

از میان کاربرانی که از سایت ها بازدید می کنند، گروهی از مخاطبان، کاربران هدف هستند که به دنبال کالا یا خدمات یا مطالبی هستند که شما آن را در معرض نمایش گذاشته اید و یا به دنبال خرید محصولات یا خدماتی هستند که شما آن را ارائه می دهید.

یکی از مزایای بهینه سازی موتور جستجو SEO ساده سازی فرایند دستیابی به مخاطبان هدف است.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.