تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی
Print

تبلیغات محیطی (Out Of Home Advertising) به تمام تبلیغاتی گفته می شود که در فضایی خارج از فضا یا خانه مصرف کننده انجام می شود.

به طور سنتی این نوع از تبلیغات شامل همه چیز از بیلبوردها گرفته تا بدنه و داخل اتوبوس و قطارهای شری ، نیمکت ها و فضاهای تفریحی شهر است. اگر آگهی را در خارج از خانه خود مشاهده می کنید. (البته نه در تلفن همراه خود) ، به احتمال زیاد به نوعی از OOH نگاه می کنید.

با توجه به رشد تبلیغات آنلاین و دیجیتال مارکتینگ ،تقاضا برای کمپین تبلیغات محیطی OOH در سالهای گذشته ثابت بوده است. با این حال ، با فناوری های نوین در حوزه چیدمان شهری، این صنعت به طور قابل ملاحظه ای در حال ورود به نوآوری ها و خلق جذابیت های بصری شگفت انگیزی خواهد بود.

ترکیبی از پیشرفت های فناوری با مزایای سنتی تبلیغات در دنیای واقعی ، دنیای OOH را برای بسیاری از بازاریابان و تبلیغ کنندگان اجتناب ناپذیر کرده است.

تبلیغات محیطی و ویژگیهای آن

اینوع از تبلیغات همزمان با دوران اتومبیل شکوفا شده است.امروزه رسانه تبلیغات محیطی وسیله ارتباطی فعالی برای انتقال پیام به میلیون ها نفر مصرف کننده است.

در تغییرات اخیر، رسانه تبلیغات محیطی به عنوان یک ابزار کارآمد پیام رسانی به مشتریان بالقوه، برای تولید کنندگان باقی مانده است. در واقع تبلیغات محیطی حامل پیام برای عموم افراد جامعه است.

تحولات سریع در شیوه زندگی تقاضای اکثر مصرف کنندگان است. داشتن زمان های کاری 24 ساعته، امکانات تکنولوژیکی پیشرفته تر، و همچنین انعطاف، تعطیلات آخر هفته، امکان خرید و فعالیت بیشتر همگی به علت وجود تقاضا برای رضایتمندی بیشتر و حضور استانداردهای بالاتر در زندگی اکثر مردم است.

تغییرات رفتاری مردم در جامعه سبب افزایش درخواست برای تبلیغات محیطی در انواع گوناگون آن شده است. در واقع تبلیغات محیطی پیام خود را به صورت ساده اما پر قدرت به مصرف کنندگانی که در حال جابجایی و مسافرت هستند، به خصوص درست در زمانی که در محل خرید حضور دارند میرساند.

حضور تبلیغات محیطی در مراکز تجاری امکان گفتگو با مصرف کنندگان و مشتریان بالقوه را به تبلیغ کنندگان می دهد. هنگامی که مصرف کنندگان در حال جابجایی هستند، تبلیغات تأثیر خود را می گذارد تا آن ها طی مسافرت های روزانه، پیام های مختلفی را دریافت کنند. هم مکانی تبلیغات محیطی با نواحی الی بازار و مراکز تجاری این امکان را به تبلیغ کنندگان می دهد که با مشتریان فعلی و آتی خود ارتباط برقرار کنند. البته تلویزیون هایی که در اماکن عمومی نصب هستند، نیز در این دسته قرار  میگیرند.

چرا تبلیغات محیطی موثر است؟

 • در مقایسه با سایر رسانه ها هزینه کمتری دارد.
 • مکمل تبلیغات رادیویی تلویزیونی و مطبوعاتی است.
 • از طریق ترکیب با سایر رسانه ها به بازار هدف نزدیکتر می شود.
 • فرصت های جدید تبلیغات محیطی ایجاد می کند.

رسانه ها وظیفه تعادل بخشیدن به نسل جدید ارتباطات را به عهده دارد. هزینه نسبتا پایین­تر این رسانه در مقابل افزایش تصاعدی هزینه رسانه های دیگر مثل رادیو، تلویزیون و مطبوعات عامل موثر انتخاب این رسانه است.

از طریق این ابزار با حضور موثر 24ساعته و 7روز در هفته یک ارتباط دائمی در بازار بر قرار میکند و پیام این تبلیغ هنگام جابجایی، مسافرت و در مکانی که حضور دارد بر مصرف کنندگان تاثیر میگذارد.

مزایای مهم OOH

 • حضور دائمی و تکرار موارد رویت سبب ایجاد آگاهی سریع می شود.
 • برانگیختگی بلند مدت مصرف کنندگان باعث شناسایی یک نام تجاری و وفاداری نسبت به آن می شود.
 • پراکندگی حضور رسانه در سطح شهر امکان حضور یک پارچه محصول را با استفاده از انواع گوناگون تبلیغات محیطی فراهم می کند.
 • افزایش اهمیت پیام های محلی به وسیله تطبیق استراتژی های ملی تبلیغات در قالب کمپین های منطقه ای.

انواع تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی شامل موارد زیر می باشد:

 • بیلبوردها (Billboards)

 • اتوبوس ها(Busses)

 • پوسترها (Posters)

 • مترو و قطارهای شهری(metro, and other travel locations)

 • فرودگاه(Airport)

 • تاکسی ها(Taxis)

 • مبلمان شهری(Street furniture)

 

نکته آخر:

این ابزار می تواند جایگزینی درخشان برای دنیای تبلیغات دیجیتال آنلاین باشد. البته که می تواند محدودیت هایی داشته باشد.

اما این نکته را در نظر بگیرید که روز به روز استفاده از ابزارها یا روشهایی که قابلیت مشاهده تبلیغات دیجیتال را بلاک می کنند بیشتر می شود. این بدین معنی است که مخاطب شبکه های اجتماعی و. اینترنت بیش از این نمی خواهد در  معرض تبلیغات دیجیتال باشد.

این نکته را با حجم زیادی از اطلاعاتی که مصرف کنندگان آنلاین با آن روبرو هستند ترکیب کنید ، و به راحتی می توان فهمید که چرا تبلیغات دیجیتال همیشه بهترین راه حل نیست.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.