دوره مدیریت تبلیغات

بدون تبلیغات هیچ سودی در کسب وکار بدست نمیاد و از بازار حذف خواهید شد!

می توانید نظر و پیشنهاد خود را درباره این دوره آموزشی در بخش دیدگاه (پایین صفحه) وارد کنید.

جلسه اول

ارتباطات بازاریابی چیست؟

یعنی اطلاع دادن به مشتریان هدف و ترغیب اونها برای خرید کالا یا خدمت ما به شیوه ها و با ابزارهای مختلفی که روی بازار هدف ما اثربخش هستند.

Marketing Communication

ارتباطات بازاریابی بخشی از فرایند بزرگتری به نام بازاریابی در کل کسب وکار ما می باشد.
محتوای این درس

جلسه دوم

آمیخته ارتباطات بازاریابی

ابزارهایی برای دستیابی به مشتری و هدف قراردادن او در بازاریابی به منظور ترغیب و تشویق او به خرید

Marketing Communication

ابزارهایی که صدای ما را به مشتری می رسانند. ابزارهایی که انگیزه مشتری را برای انجام دادن رفتاری که ما از او انتظار داریم بیشتر می کند.
محتوای این درس

جلسه پنجم

اهداف و ماموریت کمپین تبلیغاتی

تعیین هدف و مأموریت کمپین تبلیغاتی به کسب وکار اجازه می‌دهد تا بداند، چه مخاطبی را از طریق چه کانالی و رسانه ای هدف بگیرید.

mission

کمپین‌های تبلیغاتی برای اطلاع‌رسانی، متقاعد کردن مخاطب هدف و یادآوری محصول استفاده می‌شود.
محتوای این درس

جلسه ششم

پیام تبلیغاتی

مهمترین مساله در طراحی پیام تبلیغاتی و انتخاب پیام تبلیغاتی مناسب این است که ما بدانیم از مخاطب، پس از دریافت این پیام چه انتظاری داریم.

message

در دنیای امروز که تبلیغات همه جا را فراگرفته، ارائه یک پیام جذاب که تکراری و کلیشه ای نباشد
محتوای این درس

جلسه هفتم

انتخاب رسانه در کمپین تبلیغاتی

media

محتوای این درس

جلسه هشتم

تعیین بودجه تبلیغات

جلسه نهم

ارزیابی و اندازه گیری اثربخشی تبلیغات

measurement

محتوای این درس

جلسه دهم

انواع تبلیغات ATL و BTL و TTL

تبلیغات ATL، BTL ،TTL به معنای تبلیغات روی خط (ATL)، پایین خط (BTL)، و درون خط (TTL) است که هر کدام دارای ابزار ها و رسانه های تبلیغاتی جداگانه است.

تبلیغات بالا خطی و پایین خطی به چه معنی است؟

منظور از خط یا line در بازاریابی معیاری است که کمپین‌های مستقیم و هدفمند را از تبلیغات گسترده و عمومی که هدفشان فقط افزایش آگاهی از برند است متمایز می‌سازد.
محتوای این درس

منابع مورد استفاده در این دوره

کتاب مدیریت تبلیغات

کتاب مدیریت بازاریابی، تالیف کاتلر و کلر، نرجمه مهدی امیرجعفری، انتشارات نص.

سلام وقت شما بخیر

من سامان کیخایی هستم

از سال 1376 که وارد رشته مدیریت بازرگانی شدم، تمام توجه و تمرکزم این بوده که با درک عمیق از دانش مدیریت و کسب وکار، بتونم در مسیر رشد و توسعه فردی و سازمانی خودم و مدیرانی که با آنها کار می کنم، مؤثر باشم.

آموزش و یادگیری مستمر همراه با  کسب تجربه در محیط کار، مهارت ما را در تصمیم گیری افزایش می دهد و در نهایت کار و زندگی بهتری می سازیم.

در این مسیر با افتخار درکنار همراه شما هستم.

2 پاسخ

  1. تبلیغات و بازاریابی، یکی از کارهای خطیر و مهم و چالش برانگیزی است که مسئولیت آن به عهده مدیر یک سازمان است. یک مدیر باید بتوان با استفاده از شیوه های موثر تبلیغات، یک محصول و یا خدمات را به عموم مردم و مخصوصا جامعه هدف معرفی کرده و همزمان مزیت های آن را نسبت به موارد مشابه گوشزد کند تا مشتری بتواند در مورد استفاده و به کارگیری آن تصمیم قاطع بگیرد. علاوه بر این، غالبا تبلیغات و بازاریابی به شیوه های مدرن و به روز و موفق انجام میشود تا بتواند نظر اکثریت را به خود جلب کند. همچنین، باید به این نکته توجه داشته باشید که در تبلیغات خواست فروشنده به همراه خواست و سلیقه مشتری بیان می شود و این دو باید با هم هماهنگ و متناسب باشند تا هم تبلیغات و هم بازاریابی نتیجه دلخواه را ایجاد کنند. علاوه بر این، زمانی تبلیغات و بازاریابی موثر واقع میشوند و البته قابل توصیه به دیگران نیز هستند که، مدیران تبلغات به اصول زیر توجه کافی داشته باشند: در یک معامله، هر دو نفر باید احساس رضایت داشته و سود ببرند. بازاریابی هنگامی اهمیت دارد که برای یک کالا مشتری وجود داشته باشد. هر دو فرایند عرضه و تقاضا وجود داشته و نیاز خر دو طرف مرتفع شود. معامله باید به گونه ای باشد که مشتری مجددا برای خرید ترغیب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.