مفهوم وفاداری مشتری

مفهوم وفاداری مشتری
Print

ایجاد وفاداری در مشتری مفهومی است که امروزه در کسب و کارها اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده و یکی از عوامل اصلی موفقیت سازمان ها محسوب می شود.

مشتریان وفادار خرید بیشتری انجام می دهند و پول بیشتری پرداخت می کنند و به صورت دهان به دهان برای شما در جامعه تبلیغ می‌کنند. به همین دلیل اکثر سازمان ها به جز آنهایی که به صورت انحصاری کالا و خدمات عرضه می کنند، به دنبال مشتریان وفادار و اجرای برنامه هایی هستند که بتوانند پس از جذب مشتریان آنها را نسبت به برند و محصولات خود وفادار کنند.

وفاداری نتیجه تعامل مثبت و مستمر بین دونفر است است که با گذشت زمان احساس اعتماد ایجاد می‌کند. لازم نیست این تعاملات کامل باشد. مشتری وفادار می‌تواند عولمل منفی شرکت یا برند شما را هم نادیده بگیرد، اگرچه بیش از حد آن، قدرت ارتباط را از بین می‌برد.

مفهوم وفاداری مشتری

وفاداری مشتری وی ایجاد مشتریان وفادار در یک کسب و کار به معنای ایجاد تعهد در مشتری برای انجام معامله با ما و خرید کالاها و خدمات به صورت مکرر است.

وفاداری زمانی اتفاق می افتد که مشتری احساس کند، شرکت به بهترین شکل ممکن و بهتر از رقبا می ‌تواند نیازها و خواسته های آنها را برآورده سازد.

به عبارت دیگر مشتری تعهد عمیق به خرید مجدد از یک برند پیدا کرده و خرید از آن شرکت را به دیگران هم توصیه می کنند.

وفاداری مشتری یک رابطه مثبت مداوم بین مشتری و یک کسب و کار است. این چیزی است که خریدهای مکرر را بر می‌انگیزد و مشتریان فعلی را ترغیب می‌کند تا شرکت شما را نسبت به رقیبی که مزایای مشابهی را ارائه می‌دهد انتخاب کنند.

مزیت مشتریان وفادار

مشتریان وفادار مزيت ‌های زیادی برای ما دارند. آنها معمولاً مهمترین منبع کمک به یک شرکت هستند تا بتواند فروش و درآمد خود را افزایش داده و سود قابل پیش بینی به دست آورد.

وقتی یک مشتری به عرضه کننده خاصی وفادار میشود، بدلیل اعتماد بالایی که بوجود می آيد، معمولاً کالاها و خدمات مازادی را نیز از او خریداری می کند.

مشتریان وفادار به دلیل آشنایی برای اعتماد به یک برند به احتمال بیشتری آن را به دوستان و نزدیکان خود معرفی می کنند و ارزیابی مثبتی در مورد استفاده از کالا یا خدمت را با اطرافیان خود در میان می گذارند.

 

سوالاتی برای یادگیری بیشتر

پاسخ خود را در مورد سوال زیر در قسمت دیدگاه بنویسید.

چرا مشتریان وفادار برای کسب وکارها اهمیت و ارزش بیشتری دارند؟

آیا با عرضه کالای باکیفیت می توان انتظار داشت که مشتری ما وفادار شود؟

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

3 پاسخ

  1. با سلام . بنطرم ایجاد و نگهداشت مشتریانی که با تمام وجود نسبت به برند مورد نظر خودشون تعصب دارند و مدتهای طولانی
    طرفدار اون برند هستند یک مزیت و برد ارزشمند برای صاحب هر کسب و کاری میباشد . مشتریان وفادار بعنوان بزرگترین مبلغ محصولات برند مورد نظر بصورت ناخودآگاه و بصورت رایگان تبلیغات انجام داده و کمک شایانی به شناخت محصول مینمایند

  2. مشتریان وفادار میزان علاقه و میل مشتری برای خرید دوباره و مداوم از یک برند یا شرکت را نشان می دهند. وفاداری مشتری نتیجه رضایت مشتری، تجربه های مثبت مشتری و ارزش کلی کالاها یا خدماتی است که مشتری از یک تجارت یا برند دریافت می کند.

    وقتی مشتری به یک برند خاص وفادار باشد، نمی توان به راحتی او را تحت تأثیر ویژگی هایی مانند در دسترس بودن یا قیمت های استثنایی قرار داد. آنها دوست دارند تا زمانی که همان محصول یا خدمات با کیفیت در برند مورد نظرشان وجود دارد از همان برند خرید کنند حتی اگر هزینه بیشتری بپردازند.

  3. مشتریان وفادار میزان علاقه و میل مشتری برای خرید دوباره و مداوم از یک برند یا شرکت را نشان می دهند. وفاداری مشتری نتیجه رضایت مشتری، تجربه های مثبت مشتری و ارزش کلی کالاها یا خدماتی است که مشتری از یک تجارت یا برند دریافت می کند.

    وقتی مشتری به یک برند خاص وفادار باشد، نمی توان به راحتی او را تحت تأثیر ویژگی هایی مانند در دسترس بودن یا قیمت های استثنایی قرار داد. آنها دوست دارند تا زمانی که همان محصول یا خدمات با کیفیت در برند مورد نظرشان وجود دارد از همان برند خرید کنند حتی اگر هزینه بیشتری بپردازند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.