چگونه وارد بازارهای خارجی شویم؟

چگونه وارد بازارهای خارجی شویم؟
Print

یکی از مهمترین سوالاتی که در هنگام تصمیم گیری برای توسعه تجارت و کسب وکار باید از خود بپرسیم این است که : چگونه وارد بازارهای خاجی شویم؟ به چه استراتژی و چه میزان سرمایه گذاری؟

ورود به بازارهای خارجی به دلیل متفاوت بودن قوانین و مقررات، فرهنگ و آداب و رسوم و همچنین رفتارهای مصرفی مردم پیچیدگی های بیشتری نسبت به فعالیت در بازارهای داخلی دارد.

شناخت کامل از بازار،آداب و رسوم، نیازهای مردم و داشتن تسلط کامل بر قوانین تجاری و اقتصاد کشورهای مختلف از جمله مواردی است که باید قبل از ورود به بازارهای خارجی در نظر گرفت.

بررسی ورود به بازارهای بین المللی با انجام تحقیقات بازاریابی و شناخت رفتار مصرف کنندگان کشور هدف شروع می شود. همچنین میزان سرمایه گذاری،بررسی مخاطرات ورود و همچنین آشنایی به کانال های توزیع از مهمترین مسائلی هستند که باید به آنها پرداخت.

برای ورود به بازارهاي هدف بین المللی، ابتدا شركت ها بايد اهداف و سياستهاي خود را به دقت مشخص كند. همچنین بايد پاسخ سوالات زیر مشخص کرد:

 • چه نسبتي از کل فروش شرکت را به بازارهاي خارجي تخصيص بدهیم؟
 • آيا به صورت محدود وارد بازار خارجي شویم؟
 • آيا ابتدا فقط وارد بازار یک کشور شویم یا چند کشور را برای ورود انتخاب کنیم؟

و سوالات دیگری که پاسخ به آنها می تواند جوانب بیشتری از مسأله ورود به بازارهای خارجی را برای ما آشکار کند.

 

استراتژی های ورود به بازارهای خارجی

روش های مختلفی برای ورود به بازار وجود دارد ولی باید این نکته را در نظر داشت که هر استراتژی و روش موفقی در بازار های خارجی قابل اجرا نخواهند بود. شرکت‌ها می‌توانند چند استراتژی بازاریابی بین الملل را به صورت هم‌زمان در بازارهای مختلف بکار گیرند. همچنین ممکن است این استراتژی ها در طول زمان در یک بازار دچار تغییر شوند.

صادرات کالا:

متداول‌ترین استراتژی برای ورود به بازارهای بین‌الملل، استراتژی صادرات است. این روش سنتي ترين و ساده ترين راه ورود به بازار هاي جهاني است .

این استراتژی نزدیک ترین مسیر برای ورود به بازارهای بین‌المللی است. برای ورود به بازارهای بین‌المللی از طریق این استراتژی، می‌توان به دو طریق عمل کرد:

صادرات مستقیم(direct exporting): در صادرات مستقیم شرکت خود شرایط صادرات را فراهم کرده و اقدام به صادرات محصول به بازارهای هدف می‌نماید.

صادرات غیر مستقیم(indirect exporting): در روش صادرات غیر مستقیم کار صادرات از طریق شرکت‌های واسطه مانند شرکت‌های بازرگانی یا مدیریت صادرات، تجار صادرکننده و افرادی که قبلا در صادرات به بازار هدف شما تجربه دارند،  انجام می‌شود. در این شیوه شرکت تولید کننده خود نقش زیادی در صادرات محصول نداشته و شرکت‌های واسطه اقدام به صادرات می‌کنند.

استراتژی اعطای امتیاز در صادرات

در استراتژی اعطای امتیاز در صادرات، شرکت صاحب امتیاز، مجوز استفاده از اختراع، برند ، فرمول تولید محصول و لایسنس خود را به یک شرکت دیگر که معمولا محلی است، در یازار هدف صادراتی برای استفاده در محدوده و زمان مشخص قرار می‌دهد و در ازای آن مبلغی را دریافت می‌کند.

استراتژی نشان سپاری در صادرات

در استراتژی نشان سپاری در صادرات که به نوعی همان استراتژی اعطای امتیاز در صادرات است، شرکت مادر که دارای یک برند قوی است، اقدام به اعطای حق استفاده از نشان تجاری خود به سایرین می‌نماید.

با این تفاوت که معمولا چارچوب‌های استانداردی برای همه دریافت‌کنندگان حق استفاده از برند قائل می‌شود. در این شیوه معمولا یک مدل کسب‌وکار موفق، عینا در نقاط مختلف شهر، کشور، و جهان کپی می‌شود تا حداکثر استفاده از آن انجام پذیرد.

سرمايه گذاری مشترک

در اين حالت شركت با شركتهاي خارجي بمنظور توليد يا بازاريابي كالا يا خدماتي خاص شريك ميشود . تفاوت سرمايه گذاري مشترك با  صادرات  و سرمايه گذاري مستقيم در اين است كه شركت با يك طرف خارجي شريك شده و در كشور خارجي شركتي تاسيس ميشود .

در این شیوه شرکتی که قصد ورود به یک بازار هدف خارجی جدید را دارد، به همراه یک شرکت محلی اقدام به سرمایه‌گذاری مشترک کرده و یک شرکت جدید که در سهام آن شریک هستند را تأسیس می کنند تا آن شرکت اقدام به پیگیری اهداف مشخصی نماید.

سرمایه‌گذاری مشترک موجب می‌شود تا ریسک برای شرکت‌ها کاهش یابد. از طرف دیگر در برخی از موارد سرمایه‌گذاری مشترک یک الزام قانونی برای ورود شرکت‌های خارجی است زیرا  قوانین برخی از کشورها اجازه مالکیت کامل یک شرکت توسط افراد و شرکت‌های خارجی را نمی‌دهد.

پیمان های استراتژیک

در برخی از موارد شرکت‌ها برای استفاده بهینه از توان بالقوه و هم‌افزایی، اقدام به عقد پیمان های استراتژیک می نمایند.

در این شیوه هر یک از شرکت‌ها اقدام به استفاده از نقاط قوت خود کرده تا به کمک هم و بدون نیاز به ایجاد ظرفیت جدید وارد یک بازار شوند. عدم نیاز به ایجاد ظرفیت جدید تفاوت این روش با سرمایه‌گذاری مشترک است. در سرمایه‌گذاری مشترک یک واحد جدید برای ورود به یک بازار جدید به صورت مشترک تاسیس می‌شد، در حالی که در پیمان استراتژیک شرکت‌ها از ظرفیت‌های موجود یکدیگر برای ورود موفق به بازار جدید استفاده می نمایند.

تاسیس کامل یک واحد

در این استراتژی  شرکت خارجی اقدام به خرید یا راه‌اندازی یک شرکت کامل در بازار جدید می کند. این روش بیشترین ریسک را برای سرمایه گذار خارجی داشته و در عین حال بیشترین سطح تسلط شرکت مادر را به همراه دارد.

معمولا شرکت‌ها در شرایطی حاضر به این نوع سرمایه‌گذاری می شوند که امنیت سرمایه گذاری در آن بازار و درآمد بالایی داشته باشد.

درباره انتخاب استراتژی مناسب برای ورود به بازارهای خارجی باید به این نکته مهم توجه کرد که پس از بررسي استراتژيهاي مختلف، ميتوان گفت هر شركت بسته به اهداف و منابع و امكانات موجود و از طرفي با درنظر گرفتن محيط سرمایه گذاری و ساير مسائل خرد و کلان مؤثر بر کسب وکار ميتواند بمنظور گسترش فعاليت خود نسبت به انتخاب استراتژي مناسب جهت ورود به بازارهاي بين المللي اقدام کند.

سوالاتی برای بحث بیشتر

دیدگاه خود را در مورد سوالات زیر در بخش نظرات و دیدگاه بیان کنید:

 • به نظر شما مهمترین معیارها برای ورود یک شرکت به بازارهای هدف خارجی چیست؟
 • کم ریسک ترین و پر ریسک ترین راههای ورود به بازارهای خارجی کدامیک از موارد بالا هستند؟

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

68 پاسخ

 1. شناخت کامل از بازار با انجام تحقیقات بازاریابی و شناخت رفتار مصرف کنندگان کشور هدف ، آداب و رسوم، نیازهای مردم و داشتن تسلط کامل بر قوانین
  تجاری و اقتصاد کشورهای مختلف و همچنین میزان سرمایه گذاری،،بررسی مخاطرات ورود و همچنین آشنایی به کانال های توزیع، از مهمترین مسائلی هستند که باید یک شرکت قبل از ورود به بازارهای خارجی به آنها توجه داشته باشد.

  سرمایه‌گذاری مشترک موجب می‌شود تا ریسک برای شرکت‌ها کاهش یابد و بیشترین ریسک را برای سرمایه گذاری خارجی روش تاسیس یک واحد کامل داشته است .

 2. سوال اول: شناخت کامل از بازار،آداب و رسوم، نیازهای مردم و داشتن تسلط کامل بر قوانین تجاری و اقتصاد کشورهای مختلف از جمله مواردی است که باید قبل از ورود به بازارهای خارجی در نظر گرفت.بررسی ورود به بازارهای بین المللی با انجام تحقیقات بازاریابی و شناخت رفتار مصرف کنندگان کشور هدف شروع می شود. همچنین میزان سرمایه گذاری،بررسی مخاطرات ورود و همچنین آشنایی به کانال های توزیع از مهمترین مسائلی هستند که باید به آنها پرداخت. برای ورود به بازارهاي هدف بین المللی، ابتدا شركت ها بايد اهداف و سياستهاي خود را به دقت مشخص كند.

  سوال دوم: کم ریسک ترین روش سرمایه گذاری مشترک است و تاسیس کامل یک واحد روشی است که بیشترین ریسک را دارد 

 3. جواب سوال دوم:کم ریسک ترین استرتژی نشان سپاری یا روش سرمایه گذاری مشترک است و تاسیس کامل یک واحد روشی است که بیشترین ریسک را دارد

 4. جواب سوال یک: شناخت کامل از بازار،آداب و رسوم، نیازهای مردم و داشتن تسلط کامل بر قوانین تجاری و اقتصاد کشورهای مختلف از جمله مواردی است که باید قبل از
  ورود به بازارهای خارجی در نظر گرفت.بررسی ورود به بازارهای بین المللی با انجام تحقیقات بازاریابی و شناخت رفتار مصرف کنندگان کشور هدف
  شروع می شود. همچنین میزان سرمایه گذاری،بررسی مخاطرات ورود و همچنین آشنایی به کانال های توزیع از مهمترین مسائلی هستند که باید به آنها
  پرداخت. برای ورود به بازارهای هدف بین المللی، ابتدا شرکت ها باید اهداف و سیاستهای خود را به دقت مشخص کند.
  این استراتژی نزدیک ترین مسیر برای ورود به بازارهای بینالمللی است. برای ورود به بازارهای بینالمللی از طریق این استراتژی، میتوان به دو طریق
  عمل کرد:
  صادرات مستقیم :(exporting direct(در صادرات مستقیم شرکت خود شرایط صادرات را فراهم کرده و اقدام به صادرات محصول به بازارهای هدف
  مینماید.
  صادرات غیر مستقیم :(exporting indirect(در روش صادرات غیر مستقیم کار صادرات از طریق شرکتهای واسطه مانند شرکتهای بازرگانی یا مدیریت
  صادرات، تجار صادرکننده و افرادی که قبال در صادرات به بازار هدف شما تجربه دارند، انجام میشود. در این شیوه شرکت تولید کننده خود نقش زیادی
  در صادرات محصول نداشته و شرکتهای واسطه اقدام به صادرات میکنند.

 5. ۱- شناخت کامل از بازار،آداب و رسوم، نیازهای مردم و داشتن تسلط کامل بر قوانین تجاری و اقتصاد کشورهای مختلف از جمله مواردی است که باید قبل از ورود به بازارهای خارجی در نظر گرفت.بررسی ورود به بازارهای بین المللی با انجام تحقیقات بازاریابی و شناخت رفتار مصرف کنندگان کشور هدف شروع می شود. همچنین میزان سرمایه گذاری،بررسی مخاطرات ورود و همچنین آشنایی به کانال های توزیع از مهمترین مسائلی هستند که باید به آنها پرداخت. برای ورود به بازارهاي هدف بین المللی، ابتدا شركت ها بايد اهداف و سياستهاي خود را به دقت مشخص كند.

  ۲- کم ریسک ترین روش سرمایه گذاری مشترک است و تاسیس کامل یک واحد روشی است که بیشترین ریسک را دارد

 6. 1.
  شناخت کامل از بازار،آداب و رسوم، نیازهای مردم و داشتن تسلط کامل بر قوانین تجاری و اقتصاد کشورهای مختلف از جمله مواردی است که باید قبل از ورود به بازارهای خارجی در نظر گرفت.بررسی ورود به بازارهای بین المللی با انجام تحقیقات بازاریابی و شناخت رفتار مصرف کنندگان کشور هدف شروع می شود. همچنین میزان سرمایه گذاری،بررسی مخاطرات ورود و همچنین آشنایی به کانال های توزیع از مهمترین مسائلی هستند که باید به آنها پرداخت. برای ورود به بازارهاي هدف بین المللی، ابتدا شركت ها بايد اهداف و سياستهاي خود را به دقت مشخص كند.
  2.
  کم ریسک ترین روش سرمایه گذاری مشترک است و تاسیس کامل یک واحد روشی است که بیشترین ریسک را دارد

 7. مهم‌ترین معیار ورود به بازار جهانی :
  شناخت کامل از بازار،آداب و رسوم، نیازهای مردم و داشتن تسلط کامل بر قوانین تجاری و اقتصاد کشورهای مختلف از جمله مواردی است که باید قبل از ورود به بازارهای خارجی در نظر گرفت و همچنین بررسی ورود به بازارهای بین المللی با انجام تحقیقات بازاریابی و شناخت رفتار مصرف کنندگان کشور هدف شروع می شود. همچنین میزان سرمایه گذاری،بررسی مخاطرات ورود و همچنین آشنایی به کانال های توزیع از مهمترین مسائلی هستند که باید به آنها پرداخت.
  تاسیس کامل یکواحد پرریسک ترین و پیمان استراتژیک ( سرمایه گذرای مشترک )کم رسیک ترین راه ورود به بازار جهانی است

 8. 1_
  براي ورود به بازار هدف خارجي بايد مواردي از قبيل فرهنگ و آداب و رسوم و رفتارهاي مصرفي مردم و به دليل متفاوت بودن قوانين و مقررات كشورهاي مختلف بايد بيشتر با اين موارد توجه كرد
  شناخت كامل بازار – آداب و رسوم ، نيازهاي مردم و داشتن تسلط بر قوانين تجارت و اقتصاد كشور هاي مختلف و تحقق راجع به بازارهاي بين المللي و انجام تحقيقات بازاريابي و شناخت رفتارمصرف كنندگان كشورهدف و ميزان سرمايه گذاري و بررسي مخاطرات و آشنايي با كانالهاي توزيع بايد درنظر گرفته شود
  2_
  كم ريسك ترين راه ورود به بازارهاي خارجي سرمايه گذاري مشترك كه به همراه يك شركت محلي اقدام به سرمايه گذاري مشترك كرده و يك شركت جديد كه در سهام محلي هستند تاسيس كردتا آن شركت اقدام به پيگيري هدفهاي مشخص نمايد
  پرریسک ترین :تاسیس کامل یک شرکت خارجی وراه اندازی این شرکت در بازار جدیدانجام داده و برای سرمایه گذاری خارجی بیشترین ریسک رادارد و در عین حال بیشترین سطح تسلط شرکت مادر را به همراه دارد و امنیت سرمایه گذاری و درآمد بالایی دارد

 9. با سلام و احترام
  زهرا اکبری
  مهمترین معیار برای ورود یک شرکت :
  شناخت کامل بازار ، آداب و رسوم ، نیازهای مردم و داشتن تسلط کامل به قوانین تجاری و اقتصادی کشورهای مختلف
  میزان سرمایه گزاری ، بررسی مخاطرات ورود و آشنایی به کانالهای توزیع
  مشخص کردن اهداف و سیاستهای شرکت به طور دقیق

 10. جواب سوال 1:
  شناخت کامل از بازار،آداب و رسوم، نیازهای مردم و داشتن تسلط کامل بر قانون کشورهای مختلف از جمله مواردی است که باید قبل از ورود به بازارهای بین المللی (خارجی) در نظر گرفت این نکات از جمله مواردی هستند که موجب راه اندازی یک کسب و کار موفق می باشند.

 11. بابت ورود به بازارهای بین المللی ابتدا باید تحقیقات بازاریابی و شناخت رفتار مصرف کنندگان کشور مورد نظر جهت صادرات را انجام دهیم. همچنین میزان سرمایه گذاری،بررسی خطرات ورود و همچنین آشنایی با کانالهای توزیع از مسائل مهمی هستند که باید به آنها توجه کرد.

 12. مهم ترین معیار برای ورود به بازاز های خارجی اول باید استراتژی اون شرکت برسی کنیم و اگاهی به اداب و رسوم ان گشور و اشنایی با قانون ان کشور برسی رقبا و میزان بالاو پایین امدن ارز و میزان سود دهی ونرخ تورم به نظرم این مسائل مهم ترین معیار ها باید باشن برای ورود به بازا ر خارجی است.

 13. شناخت کامل از بازار،آداب و رسوم، نیازهای مردم و داشتن تسلط کامل بر قوانین تجاری و اقتصاد کشورهای مختلف از جمله مواردی است که باید قبل از ورود به بازارهای خارجی در نظر گرفت و همچنین بررسی ورود به بازارهای بین المللی با انجام تحقیقات بازاریابی و شناخت رفتار مصرف کنندگان کشور هدف شروع می شود. همچنین میزان سرمایه گذاری،بررسی مخاطرات ورود و همچنین آشنایی به کانال های توزیع از مهمترین مسائلی هستند که باید به آنها پرداخت.
  تاسیس کامل یکواحد پرریسک ترین و پیمان استراتژیک کم رسیک ترین

 14. شناخت کامل از بازار،آداب و رسوم، نیازهای مردم و داشتن تسلط کامل بر قوانین تجاری و اقتصاد کشورهای مختلف از جمله مواردی است که باید قبل از ورود به بازارهای خارجی در نظر گرفت و همچنین بررسی ورود به بازارهای بین المللی با انجام تحقیقات بازاریابی و شناخت رفتار مصرف کنندگان کشور هدف شروع می شود. همچنین میزان سرمایه گذاری،بررسی مخاطرات ورود و همچنین آشنایی به کانال های توزیع از مهمترین مسائلی هستند که باید به آنها پرداخت.
  تاسیس کامل یکواحد پرریسک ترین و پیمان استراتژیک کم ریسک ترین موارد هستند

 15. مهمترین معیار برلای ورود به بازارهای جهانی امنیت سرمایه گذاری در آن بازار و درآمد بالا می باشد.کم ریسک ترین صادرات غیر مستقیم و پر ریسک ترین نوع صادرات، تاسیس کامل یک واحد می باشد

 16. مهمترین معیارها برای ورود یک شرکت به بازارهای هدف خارجی، امنیت سرمایه گذاری در آن بازار و درآمد بالا می باشد
  تاسیس کامل یک واحد پر ریسک ترین و صادرات غیر مستقیم کم ریسک ترین راه های ورود به بازارهای خارجی می باشد

 17. در ابتدا هدف گذاری مهم ترین اصل تو صادرات هست
  در مرحله بعدی نوع کالا و خدماتی که ارائه میشود.
  شناخت بازار هدف و نوع سرمایه گذاری مهم ترین عوامل بین دو بازار هدف به حساب میان.

 18. معیارهای مهم برای ورود به بازار خارجی
  هنگامی که مقیاس ورود را می دانید، باید دریابید که چگونه کسب و کار خود را به خارج از کشور ببرید. این نیاز به بررسی دقیق دارد زیرا تصمیم شما می تواند به طور قابل توجهی بر نتایج شما تأثیر بگذارد. چندین روش مهم برای ورود به بازار وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد.

  صادرات
  صادرات عبارت است از فروش مستقیم کالا و/یا خدمات در کشوری دیگر. این روش شناخته شده ترین روش برای ورود به بازار خارجی و همچنین کمترین ریسک است.

  صدور مجوز
  صدور مجوز به شرکت دیگری در کشور هدف شما اجازه می دهد تا از دارایی شما استفاده کند.

  فرانشیز
  فرانشیز تا حدودی شبیه به صدور مجوز است، زیرا حقوق مالکیت معنوی به صاحب امتیاز فروخته می شود. با این حال، قوانین مربوط به نحوه انجام تجارت توسط گیرنده امتیاز معمولاً بسیار سختگیرانه است – به عنوان مثال، هر فرآیندی باید دنبال شود یا اجزای خاصی باید در تولید استفاده شوند.

  سرمایه گذاری مشترک
  جوینت ونچر شامل دو شرکت است که یک تجارت با مالکیت مشترک ایجاد می کنند.

  سرمایه گذاری مستقیم خارجی
  سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) زمانی است که شما مستقیماً در تسهیلات در یک بازار خارجی سرمایه گذاری می کنید.

  شرکت تابعه تماما تحت مالکیت (WOS)
  یک شرکت تابعه کاملاً تحت مالکیت (WOS) تا حدودی شبیه به سرمایه گذاری مستقیم خارجی است که در آن پول به یک شرکت خارجی می رود، اما به جای اینکه پول در شرکت دیگری سرمایه گذاری شود، با یک WOS تجارت خارجی به طور کامل خریداری می شود.

  پیگیبکینگ
  Piggybacking شامل دو شرکت غیررقیب است که با یکدیگر همکاری می کنند تا محصولات یا خدمات دیگری را در کشور خود به فروش برسانند.

 19. نکات مهم قبل از ورود به یک بازار خارجی
  1-تحلیل رقبا
  2-شناخت کامل از قوانین بازار های خارجی
  3-اطلاعات و آمارهای اقتصادی معتبر
  کم ریسک ترین روش سرمایه گذاری مشترک است

 20. ۱.آداب و رسوم به عنوان مثال نحوه امرار معاش مردم با یکدیگر، آشنایی با اعتقادات دینی، نحوه و از همه مهم تر شناخت کامل از قوانین بازار های خارجی.
  2.    جمع آوری اطلاعات و آمارهای اقتصادی معتبر نظیر میزان نرخ تورم، تغییرات در نرخ ارز، میزان واردات و صادرات.
  3.    شناخت جامع و وسیع از قوانین، مفاد مربوط به قراردادهای رسمی، داشتن چند نفر متخصص بومی در امور حقوقی در راستای استفاده از قوانین نانوشته رایج در کشور.
  4.    ایجاد گروه های تمرکز، برای آزمایش بازارهای خارجی. درک کامل از فرهنگ کشورهای مورد نظر برای دستیابی به آمارهای دقیق برای طراحی سیستم های جدید در راستای تولید محصولات و ارائه خدمات.

  5.    تحلیل رقبا. از مهم ترین گزینه ها قبل از ورود به یک بازار خارجی می توان تحلیل رقبا که بخشی از تحقیقات بازار است نام برد.

 21. با سلام
  ورود به بازارهای بین المللی یکی از تصمیمات مهم و بهترین استراتژی صادات می باشد. تحلیل رقبا بخش مهم دیگری است .
  اینکه بدانیم در چه زمانی باید وارد بازار شویم و اینکه شرکت باید به اندازه کافی رشد کرده باشد یعنی از دارایی کافی و سطح فروش بالایی برخوردار باشد.
  و اینکه توانایی عرضه کالای مناسب در بازار بین المللی را داشته باشدو قدرت رقابت در بازار بین المللی را داشته باشد.
  شناخت و آگاهی به قوانین و آداب و رسوم کشور و یازهای مردم هم حائز اهمیت است.

 22. از مهم ترین گزینه ها قبل از ورود به یک بازار خارجی می توان تحلیل رقبا که بخشی از تحقیقات بازار است را نام برد
  سرمایه‌گذاری مشترک موجب می‌شود تا ریسک برای شرکت‌ها کاهش یابد.

 23. باسلام
  معیار ورود به بازار خارجی۱.شناخت نیازهای مردم ۲.شناخت بازار کشور هدف۳.تسلط بر قوانین کشور هدف ۴. آشنایی با آداب و رسوم کشور هدف

  کم ریسک ترین راه ورود به بازارخارجی صادرات غیر مستقیم و پرریسک ترین روش صادرات مستقیم می باشد

 24. متداول‌ترین استراتژی برای ورود به بازارهای بین‌الملل، استراتژی صادرات است.که دو مدل دارد: غیر مستقیم و مستقیم
  ما زمانی میتونیم وارد بازار های خارجی بشیم که از لحاظ کیفیت و متریال بتوانیم رقابت کنیم و یا ایده ی جدیدی داشته باشیم و یا محصولات خاص تولید کنیم مثل سوهان قم که بنا به اینکه سوغاتی محبوب آن استان است خوب فروش میرود و میتوان از این پتانسیل در شهر های دیگر استفاده کرد.

 25. در جواب سوال اول به نظر من مهمترین معیار برای ورود به بازارهای هدف خارجی در وحله اول شناخت نیازهای بازار هدف که خود نیاز به تحقیقات بازار وسیع و گسترده سنجش و حجم بازار دارد که چه محصول و خدماتی می تواند در بازار مذکور سود آور باشد. که از طریق آن سازمان به بازارهای خارجی با کمترین ریسک بالاترین سوداوری را داشته باشد.

 26. سوال اول: شناخت کامل از بازار،آداب و رسوم، نیازهای مردم و داشتن تسلط کامل بر قوانین تجاری و اقتصاد کشورهای مختلف از جمله مواردی است که باید قبل از ورود به بازارهای خارجی در نظر گرفت.بررسی ورود به بازارهای بین المللی با انجام تحقیقات بازاریابی و شناخت رفتار مصرف کنندگان کشور هدف شروع می شود. همچنین میزان سرمایه گذاری،بررسی مخاطرات ورود و همچنین آشنایی به کانال های توزیع از مهمترین مسائلی هستند که باید به آنها پرداخت. برای ورود به بازارهاي هدف بین المللی، ابتدا شركت ها بايد اهداف و سياستهاي خود را به دقت مشخص كند.

  سوال دوم: کم ریسک ترین روش سرمایه گذاری مشترک است و تاسیس کامل یک واحد روشی است که بیشترین ریسک را دارد .

 27. شناخت بازار = نیاز مردم = تحقیقات بازار= سرمایه گذاری بازار خارجی نیاز به شناخت کامل می باشد.
  تاسیس= ریسک بالا
  و صادرات=ریسک پائین

 28. سلام استاد وقت بخیر
  به نظر من مهم ترین معیار برای ورود به بازاز های خارجی اول باید استراتژی اون شرکت برسی کنیم و اگاهی به اداب و رسوم ان گشور و اشنایی با قانون ان کشور برسی رقبا و میزان بالاو پایین امدن ارز و میزان سود دهی ونرخ تورم به نظرم این مسائل مهم ترین معیار ها باید باشن برای ورود به بازا ر خارجی .

 29. با سلام واحترام
  1= مهمترین معیارها برای ورود به بازار های خارجی اول از همه باید بتوانبم تا جایی که امکان دارد ریسک ورود به بازار و محاسبه کنیم خطرات احتمالی و کاهش بدیم، در عین حال باید شناخت لازم نسبت به بازار هدف ، آداب و رسوم مصرف کننده و شبکه ی توزیع باید اطلاعات کافی داشته باشیم.
  2=کم ریسک ترین : صادرات کالا
  پرریسک ترین: تاسیس یک واحد کامل

 30. 1- شناخت کامل از بازار با انجام تحقیقات بازاریابی و شناخت رفتار مصرف کنندگان کشور هدف ، آداب و رسوم، نیازهای مردم و داشتن تسلط کامل بر قوانین
  تجاری و اقتصاد کشورهای مختلف و همچنین میزان سرمایه گذاری،،بررسی مخاطرات ورود و همچنین آشنایی به کانال های توزیع، از مهمترین مسائلی هستند که باید یک شرکت قبل از ورود به بازارهای خارجی به آنها توجه داشته باشد.

  2- سرمایه‌گذاری مشترک موجب می‌شود تا ریسک برای شرکت‌ها کاهش یابد و بیشترین ریسک را برای سرمایه گذاری خارجی روش تاسیس یک واحد کامل داشته است .

 31. انتخاب درست بازار هدف رابطه بین خریدار وفروشنده را بهبود می بخشد وفرصتی را برای ایجاد یک رابطه دوطرفه سودآور مخصوصا در بازارهای صنعتی فراهم می سازد. توجه به تمام بازارهاعلاوه بر این که به صرف منابع زیادی نیاز دارد به دلیل افزایش تعداد آزارهای ناشناس ریسک ورود به بازارها افزایش میابد تاکید کردن بر یک متغییر سبب اشتباه در انتخاب بازار هدف می شود بنابراین باید به مجموعه از میاره در انتخاب بازار هدف توجه کنیم مانند: 1-،تقسیم بندی بازار از منظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد 2- باتوجه به منابع موجود در شرکت امکان اجزای تقسیم بندی بازار وجود داشته باشد. 3- میزان خرید بخش های مختلف بازار قابل اندازه گیری باشد و….

 32. برای ورود به بازارهای هدف خارجی، قبل از هر اقدام اجرایی باید بازار تماماْ تحلیل شود و عوامل موثر بر بازار هدف نیز اندازه گیری شود. تحلیل رقبا و میزان سهم هر رقیب در بازار و نقاط قوت و ضعف هر شرکت بسیار حائز اهمیت است. اینکه ما با چه استراتژی وارد بازار هدف خارجی وارد خواهیم شد و اقبال مردم آن کشور به محصول و حضور ما در بازار چطور خواهد بود. جایگاه برند ما در ذهن جوامع بین المللی بسیار حائز اهمیت است. برای مثال این سوال رو باید طرح کنیم که برند ما مثل برند اپل که در سطح بین الملل، اقبال عمومی دارد است یا باید برای جا انداختن محصول و برند زحمت زیادی بکشیم.

  کم ریسک ترین راه دادن نمایندگی فروش به یک شرکت محلی در بازار آن کشور است تا فروش محصول را از این طریق بررسی کنیم. و بیشترین ریسک نیز ورود بدون تحلیل و یکباره به یک بازار خارجی است که ممکن است با شکست قطعی مواجه شود.

 33. باسلام
  راه های ورود به بازار خارجی از و بهترین استراتژی صادرات میباشد که از طریق صادرات مستقیم و غیر مستقیم انجام میشود
  در صادرات مستقیم شرکت خود مستقا اقدام مینماید و اقدام به برنامه ریزی تحلیل بازار و هدفگذاری کرده و مستقیم اقدام مینماید
  و در روش غیر مستقیم از طریق واسطه ها تجار،شرکتهای بازرگانی در امور صادرات خود اقدام میکنند

 34. شناخت بازار و آداب ورسوم و همچنینبررسی سطح روابط بین المل با اون کشوری که میخواهیم صادرات داشته باشیم به چه صورت است.
  راه اندازي يك شركت و یا یک بخش تولیدی پر ريسك ترين راه ورود به بازار خارجي

  کم ریسک ترین سرمایه گذاری مشترک با یک خرید فروش

 35. مهمترین معیار ها برای ورود یک شرکت به بازارهای خارجی :
  تدوین یک بیزنس پلن (طرح توجیهی) کامل و دقیق شامل بررسی تناسب چشم انداز و اهداف بلند مدت شرکت با حضور در کشور خارجی، میزان سرمایه گذاری، بررسی امکان تجارت آزاد با کشور هدف(تحریم ها) ، بررسی اطلاعات آماری منتج از تحقیقات بازار جامعه هدف، بررسی مخاطرات و استراتژی حمل و در نهایت محاسبه نقطه سر به سر می باشد. در صورت امکان پذیر بودن فرآیند،‌شرکت می تواند وارد فاز اجرایی شود.

  همچنین به نظر بنده، می توان تاسیس یک واحد کامل را به عنوان پر ریسک ترین و استراتژی نشان سپاری را به عنوان کم ریسک ترین حالت ورود به بازارهای خارجی تصور کرد.

 36. 1- شناخت خوب از فرهنگ، آداب و رسوم 2-جمع آوری اطلاعات و آمارهای اقتصادی 3-باعث میشود که کیفیت محصولات و یا خدمات خود را افزایش دهند. 4-ورود به بازار بین‌الملل موجب کاهش هزینه‌های مربوط به تولید می‌شود.5- رشد و توسعه اقتصادی کشوره
  (کم ریسک صادرات) غیر مستقیم(پر ریسک ) صادرات مستقیم
  سرمایه‌گذاری مشترک موجب می‌شود تا ریسک برای شرکت‌ها کاهش یابد.

 37. با سلام و عرض ادب
  از نظر بنده مهمترین معیارهایی که یک شرکت میتواند به بازارهای جهانی راه پیدا کند قدرت رقابت می باشد
  با توجه به شرایط های ایده ال در کشورهای توسعه یافته و راحتی استفاده از امکانات برای این شرکت ها ، راه سختی پیش روی شرکت های ایرانی می باشد و برای رسیدن به یک بازار جهانی حتما باید پشتوانه قوی مالی و تخصصی داشته باشد
  قسمتی از این پیش نیاز ها را هم باید دولت به عنوان یک هلدینگ که میتواند به هر امکاناتی دسترسی داشته باشد پیگیری و پرداخت نماید تا بتوان برای شرکت های ایرانی نیز بازارهایی در کشورهای دیگر ایجاد گردد و کم کم ایران نیز توانایی ارائه محصول در کشورهای توسعه یافته داشته باشد و اسمی در اسامی تولید کنندگان برتر و بزرگ دنیا داشته باشد

  1. معیار ورود به بازارهای خارجی۱.شناخت نیازهای مردم ۲.شناخت بازار کشور هدف ۳.آشنایی با آداب رسوم کشور هدف ۴. تسلط بر قوانین کشور هدف
   کم ریسک ترین راه ورود به بازارهای خارجی صادرات غیر مستقیم و پرریسک ترین روش صادرات مستقیم می باشد.

 38. مهمترین معیارها برای ورود یک شرکت به بازارهای هدف خارجی بررسی ورود به بازارهای بین المللی با انجام تحقیقات بازاریابی و شناخت رفتار مصرف کنندگان کشور هدف شروع می شود. همچنین میزان سرمایه گذاری،بررسی مخاطرات ورود و همچنین آشنایی به کانال های توزیع از مهمترین مسائلی هستند که باید به آنها پرداخت.

  سرمایه گذاری مشترک به دلیل اینکه شركت با يك طرف خارجي شريك شده و در كشور خارجي شركتي تاسيس ميشودکم ریسک ترین راه در میان راههای ورود به بازار خارجی میباشد.
  تاسیس یک واحد کامل بیشترین ریسک را در میان راههای ورود به بازار خارجی دارد.چون کلی هزینه بابت خرید شرکت جدید در بازار هدف صرف شده است.

 39. 1-شناخت کامل بازار،آداب و رسوم ، نیازهای مردم و داشتن تسلط کامل و قوانین تجارت بین الملل واقتصاد کشورهای مختلف ااز جمله مواردی است که باید قبل از ورود به بازار های خارجی درنظر گرفت همچنین برای بررسی ورود به بازار های بین المللی انجام تحقیقات بازار یابی وشناخت رفتار مصرف کنندگان کشور هدف شروع می شود وهمچنین میزان سرمایه گذاری ، برسی مخاطرات ورود ئهمچنین آشنایی به کانالهای توزیع از مهمترین مسائل است که باید به آ نها پرداخت والبته برای ورود به بازارهای بین المللی شرکت ها باید اهداف سیاست های خود را به دقت مشخص کند وباید به سوالات زیر باسخ دهد.1-چه نسبتی ازکل فروشرا به بازارهای خاجی تخصیص بدهیم 2-آیا بصورت محدود وارد بازار خارجی شویم 3-آیا فقط ابتدا وارد بازار یک کشور شویم یا چند کشور را برای ورود انتخاب کنیم.
  2-کم ریسک ترین راه سرمایه گذاری مشترک با یک شرکت در کشور خارجی هدف است .پر ریسک ترین را ه تاسیس کامل یک واحد تجاری در کشور هدف است

 40. 1- شناخت بازار هدف آداب و رسوم و فرهنگ مصرف کنندگان و میزان سرمایه گذاری و همچنین سود دهی به تناسب وسعت فعالیت
  2- کم ریسک سرمایه گذاری مشترک و پر ریسک تاسیس کامل یک واحد

 41. برای ورود به بازارهای بین المللی ابتدا باید تحقیقات بازاریابی و شناخت رفتار مصرف کنندگان کشور مورد نظر جهت صادرات را انجام دهیم. همچنین میزان سرمایه گذاری،بررسی خطرات ورود و همچنین آشنایی با کانالهای توزیع از مسائل مهمی هستند که باید به آنها توجه کرد.

 42. به نظر من صادرات کالا و سرمایه گذاری مشترک کمترین ریسک را در میان راههای ورود به بازارهای خارجی دارند.
  وتاسیس یک واحد کامل بیشترین ریسک را در میان انواع راههای ورود به بازارهای خارجی دارد.

 43. 1-شناخت کامل بازار اداب و رسوم تحقیقات بازاریابی و شناخت رفتار مصرف کنندگان کشور هدف -میزان سرمایه گذاری و بررسی مخاطرات و اشنایی با کانال های توزیع
  2-سرمایه گذاری مشترک با یک شرکت خارجی درکشورهدف کم ریسک ترین و تاسیس کامل یک شرکت پرریسک ترین راه میباشد.

 44. بررسی ورود به بازارهای بین المللی تحقیق در مورد بازاریابی و شناخت رفتارهای مصرف کنندگان وآشنایان با کانال توزیع شناخت آداب و رسوم نیاز مردم تسلط وشناخت قوانین تجاری و اقتصادی کشور های مختلف

  1. برای ورود باید بازار ها فرهنگها و درخواست های مردم قوانین تجاری و اقتصاد کشور مقصد را بشناسیم که قدم اول برهی اینکار تحقیقات بازاریابی و شناخت رفتار مصرف کنندگان مردمان آن کشور هست و در مراحل بعدی به سراغ سرمایه گذاری،خطرات و آشنایی به کانال های توزیع خواهیم رفت که برای آنها سیاست گذاری داشته باشیم. مثلا اینکه نسبت کل فروشمان در کشور چقدر باشد یا محدودیت هایمان چیست و هدفمان یک کشور است یا بیشتر و..

   کم ریسک صادرات غیر مستقیم و پر ریسک ترین صادرات مستقیم است و سرمایه‌گذاری مشترک باعث کاهش ریسک برای شرکت‌هاست.
    

 45. به نظر من مهمترین معیارها برای ورود یک شرکت به بازارهای هدف خارجی شناخت کامل از بازار و آداب و رسوم و نیازهای مردم و داشتن تسلط کامل بر قوانین تجاری و اقتصاد کشورهای مختلف می باشد و در استراتژی های ورود به بازارهای خارجی روش سرمایه گذاری مشترک کم ریسک ترین راهها و تاسیس کامل یک واحد پر ریسک ترین راه ورود به این بازار می باشد

 46. معیارهای ورود به بازار خارجی: شناخت کامل از بازار،آداب و رسوم، نیازهای مردم و داشتن تسلط کامل بر قوانین تجاری و اقتصاد کشورهای مختلف از جمله مواردی است که باید قبل از ورود به بازارهای خارجی در نظر گرفت. كند. همچنین بايد پاسخ سوالات زیر مشخص کرد:

  چه نسبتي از کل فروش شرکت را به بازارهاي خارجي تخصيص بدهیم؟
  آيا به صورت محدود وارد بازار خارجي شویم؟
  آيا ابتدا فقط وارد بازار یک کشور شویم یا چند کشور را برای ورود انتخاب کنیم؟ همچنین میتون از استراتژی صادرات مستقیم و غیر مستقیم کالا استفاده کرد. کم ریسک ترین : سرمایه گذاری مشترک پرریسک ترین: تاسیس کامل یک واحد

 47. برای ورود به بازارهاي هدف بین المللی، ابتدا شركت ها بايد اهداف و سياستهاي خود را به دقت مشخص كند.سرمایه‌گذاری مشترک موجب می‌شود تا ریسک برای شرکت‌ها کاهش یابد. تاسیس کامل یک واحد

  در این استراتژی شرکت خارجی اقدام به خرید یا راه‌اندازی یک شرکت کامل در بازار جدید می کند. این روش بیشترین ریسک را برای سرمایه گذار خارجی داشته و در عین حال بیشترین سطح تسلط شرکت مادر را به همراه دارد

 48. ۱_ مهمترین معیار برای ورود به بازار هدف خارجی شناخت کامل از بازار و آداب و رسوم و نیاز های مردم و دانستن قوانین تجاری و اقتصادی کشور هاست

  ۲_ وقتی یک شرکت با یک شرکت خارجی به منظور تولید ویا بازاریابی مشارکت میکند ، یک شرکت را با با طرف خارجی و در کشور خارجی تاسیس می‌کنند که در سهام شرکت با هم شریک هستند که این نوع سرمایه گداری کم ریسک ترین سرمایه گذاری است . اما قوانین بعضی از کشورها طوری است که اجازه مالکیت کامل یک شرکت توسط افراد و شرکت‌های خارجی را نمی دهند و سرمایه شرکت بنام شرکت خارجی ثبت می‌شود و این می‌شود سرمایه گداری پرریسک

 49. در جواب سوال اول مهم‌ترین معیارها
  ۱-صادرات کالا
  ۲-استراتژی اعطای امتیاز در صادرات
  ۳-استراتژی نشان سپاری در صادرات
  ۴- سرمایه گذاری مشترک
  ۵-پیمان های استراتژیک
  ۶- تاسیس کامل یک واحد

 50. علی نظری جواب سوال اول
  براي ورود به بازار هدف خارجي بايد مواردي از قبيل فرهنگ و آداب و رسوم و رفتارهاي مصرفي مردم و به دليل متفاوت بودن قوانين و مقررات كشورهاي مختلف بايد بيشتر با اين موارد توجه كرد
  شناخت كامل بازار – آداب و رسوم ، نيازهاي مردم و داشتن تسلط بر قوانين تجارت و اقتصاد كشور هاي مختلف و تحقق راجع به بازارهاي بين المللي و انجام تحقيقات بازاريابي و شناخت رفتارمصرف كنندگان كشورهدف و ميزان سرمايه گذاري و بررسي مخاطرات و آشنايي با كانالهاي توزيع بايد درنظر گرفته شود
  سوال دوم
  كم ريسك ترين راه ورود به بازارهاي خارجي سرمايه گذاري مشترك كه به همراه يك شركت محلي اقدام به سرمايه گذاري مشترك كرده و يك شركت جديد كه در سهام محلي هستند تاسيس كردتا آن شركت اقدام به پيگيري هدفهاي مشخص نمايد
  پرریسک ترین :تاسیس کامل یک شرکت خارجی وراه اندازی این شرکت در بازار جدیدانجام داده و برای سرمایه گذاری خارجی بیشترین ریسک رادارد و در عین حال بیشترین سطح تسلط شرکت مادر را به همراه دارد و امنیت سرمایه گذاری و درآمد بالایی دارد

 51. شناخت قوانین تجارتی و داشتن آمار دقیق صادرات و واردات کشورهای در ورود در بازارهای خارجی از مهم ترین معیارها می باشد

 52. شناخت اقتصاد و میزان صادرات و واردات هر کشور ، آشنایی با قوانین تجارت هر کشور از مهمترین معیارهای برای ورود در عرصه تجارت و ورود در بازارهای خارجی است

 53. نکات مهم قبل از ورود به یک بازار خارجی می توان : *تحلیل رقبا که بخشی از تحقیقات بازار است را نام برد. * شناخت کامل از قوانین بازار های خارجی و شناخت جامع از قراردادهای رسمی و قوانین نانوشته رایج در کشور . *اطلاعات و آمارهای اقتصادی معتبر نظیر میزان تغییرات در نرخ ارز، میزان واردات و صادرات کشور . * درک کامل از فرهنگ کشورها از آداب و رسوم و نحوه امرار معاش مردم با یکدیگر، آشنایی با اعتقادات دینی.

 54. مهمترین معیار شناخت کامل از بازار،آداب و رسوم، نیازهای مردم و داشتن تسلط کامل بر قوانین تجاری و اقتصاد کشورهای مختلف از جمله مواردی است که باید قبل از ورود به بازارهای خارجی در نظر گرفت.
  بررسی ورود به بازارهای بین المللی با انجام تحقیقات بازاریابی و شناخت رفتار مصرف کنندگان کشور هدف شروع می شود. همچنین میزان سرمایه گذاری،بررسی مخاطرات ورود و همچنین آشنایی به کانال های توزیع از مهمترین مسائلی هستند که باید به آنها پرداخت.
  2)سرمایه گذاری مشترک کم ریسک تر است
  تاسسی کامل یک واحد بیشترین ریسک را دارد

 55. 1- در واقع می توان گفت یکی مهمترین معیار ها در ورود به بازار های هدف خارجی که بحث سود دهی و میزان سرمایه گذاری تاثیر بسزایی دارد بُعد ارزیابی بازار، تخمین پتانسیل‌ها و فرصت‌های آن است.
  2- با طبع سرمايه گذاري مشترک داراي ريسک کمتري بوده و لي به کنترل بيشتري نياز دارد.

 56. از مهم ترین گزینه ها قبل از ورود به یک بازار خارجی می توان تحلیل رقبا که بخشی از تحقیقات بازار است را نام برد.شناخت کامل از بازار،آداب و رسوم، نیازهای مردم و داشتن تسلط کامل بر قانون کشورهای مختلف از جمله مواردی است که باید قبل از ورود به بازارهای بین المللی (خارجی) در نظر گرفت این نکات از جمله مواردی هستند که موجب راه اندازی یک کسب و کار موفق می باشند.

 57. مهنترين معيار ها براي ورود يك شركت به بازار هدف شامل موارد زير است:
  شناخت كامل از بازار
  نيازها ي مردم و آداب و رسوم آنها
  داشتن تسلط كامل بر قوانين تجاري و اقتصاد كشورها مي باشد.

  1. برای گستردگی محصول و برای دیده شدن محصول نسبت به کشورهای دیگر و فروش و سود بیشتر معیارهای اصلی برای ورود به هدف بازارهای جهانی است و همچنین نشان دادن قدرت داخلی آن کشور
   کم ریسک ترین به صورت سرمایه گذاری مشترک انجام میشود و پر ریسک ترین اینکه خود شخص یک واحد برای این کارت تاسیس کنیم ما باید بتوانیم اول از تجارب دیگران استفاده کنیم بعد خودمون بتونیم انجام بدیم این کارو.

 58. راه اندازي يك شركت پر ريسك ترين راه ورود به بازار خارجي و سرمايه گذاري مشترك كم ريسك ترين راه براي ورود به بازار خارجي مي باشد.

 59. کم ریسک ترین سرمایه گذاری مشترک و پر ریسک ترین راههای ورود به بازارهای خارجی تاسیس یک واحد کامل است

 60. 1-شناخت کامل از بازار،آداب و رسوم، نیازهای مردم و داشتن تسلط کامل بر قوانین تجاری و اقتصاد کشورهای مختلف
  همچنین میزان سرمایه گذاری،بررسی مخاطرات ورود و همچنین آشنایی به کانال های توزیع

 61. 2- کم ریسک ترین روش سرمایه گذاری مشترک است و روشی که بیشترین ریسک را دارد تاسیس کامل یک واحد است.

  1. ورود به بازار بین الملل از تصمیمات بزرگی ست که در یک‌شرکت اتخاذ می شود.شناخت کامل از بازار،نیازهای مردم وداشتن تسلط بر قانون کشورهای مختلف از جمله مواردی ست که باید قبل از ورود به بازارهای خارجی در نظر گرفت،تحلیل رقبا از مهم ترین گزینه ها قبل از ورود به یک بازار خارجی است .ورود به بازار بین الملل موجب کاهش هزینه های مربوط به تولید می شود.
   پر ریسک ترین روش تاسیس یک شرکت است

 62. 1-شناخت کامل از بازار، آداب و رسوم، نیازهای مردم و داشتن تسلط کامل بر قوانین تجاری و اقتصاد کشورهای مختلف
  و همچنین بايد پاسخ برخی سوالات را نیز مشخص کرد

  چه نسبتي از کل فروش شرکت را به بازارهاي خارجي تخصيص بدهیم؟
  آيا به صورت محدود وارد بازار خارجي شویم؟
  آيا ابتدا فقط وارد بازار یک کشور شویم یا چند کشور را برای ورود انتخاب کنیم؟

 63. از مهم ترین گزینه ها قبل از ورود به یک بازار خارجی تحلیل رقبا است که بخشی از تحقیقات بازار است. اینکه تا بحال کسی سعی بر انجام کار مورد نظر در کشور مورد نظر را داشته یا خیر؟ مطالعه و بررسی چالشهای آن ها و میزان پیشرفت آنها در بازار؟ بالاتر از همه باید این نکته را در نظر داشت که چه چیزی باعث می شود تا شما منحصر بفرد باشید و مشتریان شمارا انتخاب کنند؟
  شناخت کامل از بازار،آداب و رسوم، نیازهای مردم و داشتن تسلط کامل بر قانون کشورهای مختلف هم از معیارهای ورود به بازار خارجی است

  1. راه های ورود به بازار خارجی از و بهترین استراتژی صادرات میباشد که از طریق صادرات مستقیم و غیر مستقیم انجام میشود
   در صادرات مستقیم شرکت خود مستقا اقدام مینماید و اقدام به برنامه ریزی تحلیل بازار و هدفگذاری کرده و مستقیم اقدام مینماید
   و در روش غیر مستقیم از طریق واسطه ها تجار،شرکتهای بازرگانی در امور صادرات خود اقدام میکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.